+48 22 59 05 000

pn.-pt. 8-20, sb. 10-17

Kontakt i pomoc^
Kontakt i pomoc
Zamów rozmowę
Umów wideorozmowę
Napisz do nas
Pomoc w kredycie
Bezpłatna analiza działki
logo

Filtry:

Wyczyść filtry

Garaż - liczba stanowisk

Suma miejsc postojowych

Brak

1

2

2+

Wiata garażowa - liczba stanowisk

Suma miejsc postojowych

Brak

1

2

2+

Powierzchnia użytkowa

Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona:
– w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m,
– w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m,
– pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m.

od:

 m2

do:

 m2

Powierzchnia netto

Powierzchnia wszystkich pomieszczeń budynku mierzona na poziomie podłogi, po wewnętrznym obrysie ścian w stanie wykończonym. Na jej wartość nie wpływa wysokość pomieszczeń

od:

 m2

do:

 m2

Powierzchnia zabudowy

Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu.

od:

 m2

do:

 m2

Wysokość parteru

od:

 m

do:

 m

Wymiary wjazdu

Szerokość i wysokość otworu mierzona w świetle ścian (w stanie wykończonym)

Wysokość wjazdu

od:

 m

do:

 m

Szerokość wjazdu

od:

 m

do:

 m

Wymiary budynku

Front

od:

 m

do:

 m

Bok

od:

 m

do:

 m

Wysokość budynku

Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicy

od:

 m

do:

 m

Kondygnacje

Kąt dachu

od:

°

do:

°

Dach

Funkcje dodatkowe

Pomieszczenia dodatkowe, uzupełniające podstawową funkcję budynku, np.: pom. gosp., kotłownia, łazienka/wc, pom. socjalne, szatnia

Technologia

Ściany

Wyczyść filtry

Gospodarcze do 300 m2 - bez pozwolenia, na zgłoszenie (lex silos)

z

3

Liczba projektów: 86

W czerwcu b.r. weszła w życie nowelizacja prawa budowlanego (potocznie zwana „Lex silos”), zgodnie z którą niektóre budynki gospodarcze zostały całkowicie zwolnione z formalności urzędowych związanych z rozpoczęciem budowy, a niektóre – wymagają jedynie zgłoszenia, bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę.

Pierwsze, o których mowa to „ jednokondygnacyjne budynki gospodarcze i wiaty o prostej konstrukcji, związane z produkcją rolną, o powierzchni zabudowy do 150 m2 , przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 6 m i wysokości nie większej niż 7 m, których obszar oddziaływania mieści się w całości na działce lub działkach, na których zostały zaprojektowane .”

Budynki spełniające powyższe kryteria zawarliśmy w kolekcji „Gospodarcze do 150 m2 – bez pozwolenia i zgłoszenia”. Znajdziecie tu zarówno bardzo małe budynki gospodarcze, jak i takie, których powierzchnia zbliżona jest do tej maksymalnej, określonej w nowelizacji. Oferta zawiera także garaże, których nazwę oraz funkcję można zmienić na gospodarczą.

 

Drugie, o których mowa na wstępie to: „jednokondygnacyjnye budynki gospodarcze i wiaty o prostej konstrukcji, związanych z produkcją rolną, o powierzchni zabudowy do 300 m2 , przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 7 m i wysokości nie większej niż 7 m, których obszar oddziaływania mieści się w całości na działce lub działkach, na których zostały zaprojektowane.”
Te projekty znajdują się odpowiednio w kolekcji „Gospodarcze do 300 m2 – bez pozwolenia, na zgłoszenie”, przy czym nie zamieściliśmy tu już tych projektów, które można zrealizować także bez zgłoszenia. Tworząc kolekcję budynków gospodarczych do 300 m2 braliśmy pod uwagę także te budynki, które mają inną nazwę niż „gospodarczy”. Zrobiliśmy to celowo, gdyż zmianę nazwy budynku można wprowadzić na etapie adaptacji, a jego funkcję przystosować do celów związanych z produkcją rolną.

 

Poradnik Przed wyborem projektu

Ponad 60 stron praktycznych porad jak wybrać projekt spełniający Twoje oczekiwania

Pobierz
next page
Następna strona

z

3

Gospodarcze do 300 m2 - bez pozwolenia, na zgłoszenie (lex silos)